Bilgilendirme

 • Defne Sabunu

  Hatay defne sabunu cilt rahatsızlıklarına iyi gelmekle birlikte anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Dolayısıyla hem temizlik hem de bakım amacıyla gönül rahatlığıyla kullanabilir.

  Pürüzsüz Bir Cilt İçin Hatay Defne Sabunu

  Temizlik amacıyla kullanılan birçok ürünün içerdiği kimyasallar nedeniyle cildimize zararlı olduğunu biliyor muydunuz? Doğal bir ürün kullanarak temizlikten taviz vermeden cildinizi olası problemlere karşı koruyabilirsiniz.

  Defne Sabunu, Hataydan Defne Sabunu
 • Mart 25, 2022 Baharatlar

  Haşhaş

  Haşhaş doğru ve bilinçli bir şekilde tüketildiğinde sağlığa faydalı olduğu bilinen doğal bir üründür. Otsu bir bitki olan haşhaş veya eski adıyla hassika milattan önce 14. yüzyıla kadar dayanan bir geçmişe sahiptir. Boyu 2 metreye kadar uzayabilir. Üretim merkezler Anadolu ve Hindistan’dır.

  Haşhaş, Hataydan Haşhaş
 • Mart 25, 2022 Zeytinler

  HalhalıYeşil Zeytin

  Halhalıyeşil zeytin yöremizin tüm dünyada ilgi gören sağlıklı ve lezzetli bir ürünüdür. Aroması ve besin değerleriyle eşsiz bir zeytin çeşidi olan halhalıyeşil zeytin kahvaltı sofralarının baş tacı bir lezzettir.

  Kahvaltı Sofralarının Vazgeçilmezi HalhalıYeşil Zeytin

  Halhalıyeşil zeytin küçük çekirdeği ve yoğun meyve oranıyla tüketilmesi en keyifli zeytin çeşitleri arasında yer almaktadır. Hem sofralık olarak tüketilmekte hem de yağ yapımında kullanılmaktadır. Değerli yağ oranı %20’nin üzerindedir. Bu özellik de zeytin çeşidimizin değerine değer katmaktadır.

  Halhali zeytin, Hataydan Halhali Zeytin
 • Mart 25, 2022

  Fesleğen

  Fesleğen kuru ve taze olarak tüketilebilen hem pişen hem de çiğ yemeklerde tercih edilebilen faydalı ve lezzetli bir bitkidir. Eklendiği yemeklere farklı bir tat katarken, eşsiz kokusuyla da iştah açar. Çoğunlukla yemeklere pişmeye yakın katılır. Akdeniz mutfağının akla ilk gelen baharatlarından biridir. Özellikle sos yapımlarında olmazsa olmaz baharatlar arasında yer alır.

  Fesleğen, Hataydan Fesleğen
 • Mart 25, 2022 Hatay Yöresel Ürünler

  Dut Şurubu

  Yaz aylarında dut ağacının verdiği meyveden yapılan dut şurubu tam bir enerji deposudur. Beyaz ve siyah olmak üzere dut meyvesinin iki türü mevcuttur. Beyaz olanı doğrudan yenirken siyah olanından şurup elde edilir.

  Dut şurubu, Hataydan Dut Şurubu
 • Mart 25, 2022 Salçalar

  Domates Salçası

  Domates salçası yemeklerin olmazsa olmaz lezzetlendiricisidir. Sağlıklı ve tamamen doğal bir şekilde üretilen Hatay’da üretilen domates salçası ile yemekleriniz eskisinden çok daha lezzetli olacak.

  Doğal Domates Salçası ile Yemeklerinize Lezzet Katın

  Özenle seçilen domateslerin odun ateşinde pişirilip güneşte kurutulması ile elde edilen doğal domates salçası rengiyle, kokusuyla ve elbette lezzetiyle bugüne kadar kullandığınız fabrikasyon salçalardan çok daha farklı.

  Domates salçası, hataydan domates salçası
 • Mart 25, 2022 Zeytinler

  Doğal Siyah Zeytin

  Doğal siyah zeytin sizi Antakya’nın eşsiz güzellikte zeytin bahçelerine götürecek.  Tamamen geleneksel yöntemlerle yetiştirilen ve satışa sunulan Hatay zeytini kahvaltı sofralarınızın vazgeçilmezi olacak.

  En son ne zaman tadına doyum olmaz bir doğal siyah zeytin yediniz? Çocukluğunuzun kahvaltı sofralarındaki zeytinleri özleyenlerden misiniz? O zaman tamamen elle toplanan ve hiçbir katkı maddesi eklenmeden sizlere ulaşan ürünümüz tam size göre.

  Siyah zeytin, Hataydan Siyah Zeytin
 • Mart 25, 2022 Peynirler

  Dil Peyniri

  Hatay’dan dil peyniri lezzetli mi lezzetli bir peynir çeşidini en taze haliyle sofralarınıza getiriyor. Yapımında sütün  bolca harmanlandığı, eski zamanlardan beri sofralarımızın vazgeçilmezlerinden olan dil peynirinin merkezi, Erzurum ve Kars yöresine dayansa da artık yurdumuzun her yerinde rahatlıkla tedarik edilebilen bir peynir türü haline gelmiştir.

  Hataydan Dil Peyniri, dil peyniri
 • Mart 25, 2022 Baharatlar

  Çörekotu

  Çörekotu en değerli ve şifa kaynağı baharatlar arasında ön sıralardadır. Çiçekgiller ailesinin bir üyesi de çörekotudur. Orijinal adı Nigella Sativa’dır. Siyah tanecikli yapısıyla baharat olarak da kullanılan çörekotu tek yıllık bir bitkidir. Ülkemizde siyah küncü olarak da bilinir.

  Hataydan Çörekotu, çörekotu
 • Cevizli Kömbe

  Cevizli kömbe başta Hatay olmak üzere, ülkemizin güney bölgesindeki şehirlerde bayram arifelerinde yapılır. Uzun ömürlüdür. Bayramlarda normal kömbenin yanında cevizli kömbe de ikram edilir. Hatay’ın dünyaca meşhur lezzetleri arasında yer alan cevizli kömbeyi orijinal lezzetinde denemek ister misiniz?

  Mini Cevizli Kömbe, Hataydan Mini Cevizli Kömbe