Halhali Zeytin

Hataydan Halhali Zeytin

Halhalıyeşil zeytin orta büyüklükte bir türdür. Çekirdeği oldukça ufaktır.Aroması diğer çeşitlere göre daha farklı ve yoğundur. Ağızda hissedilebilir bir meyve aromasına sahiptir. Doğru yöntemlerle tatlandırıldığında eşsiz bir lezzete sahiptir. Bu özelliğiyle gurme zeytin çeşitleri arasında yer alır.

Hatay’dan HalhalıYeşil Zeytin Farkı

Zeytin bahçemizden elle topladığımız halhalı yeşil zeytinlerimiz hiçbir fabrikasyon işleme tabi tutulmadan en doğal haliyle sofranıza ulaşmaktadır. Zeytinlerimizin kırma işlemleri taş ya da tahta tokmaklar kullanılarak tamamen elle gerçekleştirilmektedir. Bu özelliği nedeniyle makine kırmalarından oldukça farklıdır.

İşlemlerin elle gerçekleştirilmesinin bir diğer faydası ise her tanede aynı lezzet ve kalitenin yakalanmasını sağlanmasıdır. Böylece sofranıza ulaşan her bir zeytin tanesi aynı yüksek kaliteye ve tazeliğe sahip olur.

Halhalıyeşil zeytin ürünümüz atalarımızdan miras kalan geleneksel yöntemlerle hazırlanılmıştır. İçeriğinde hiçbir koruyucu, renklendirici ya da tatlandırıcı madde bulunmaz. Hazırlık aşamasında sadece su ve kaya tuzu kullanılmıştır.

Farklı zeytin çeşitlerimiz için “Hatay Zeytinleri” kategorimize göz atmayı unutmayın.

Etiketler: Halhali zeytin, Hataydan Halhali Zeytin
Mart 25, 2022
Listeye dön