Sünme Çubuk Peynir

Hataydan Sünme Çubuk Peynir

Tadına Bakanların Vazgeçemeyeceği Peynir

Özellikle lezzetiyle ön plana çıkan bu peyniri üretimi düzenli olarak artış göstermektedir. Sünme çubuk peyniri bazı içeceklerin yanında meze olarak da kullanılmaktadır. Az yağlı ve az tuzlu olması, yüksek miktarda protein içermesinden dolayı diyetisyenler tarafından sıkça önerilen peynir türleri arasındadır.

Sünme çubuk peynirinin faydalarını maddeler halinde sıralayacak olursak:

  • Lifli bir yapıya sahip olmasından dolayı sindirim sistemindeki rahatsızlıklara karşı oldukça etkilidir. Hazımsızlığa iyi gelir.
  • Protein ve kalsiyum bakımından zengindir. Çocuklarda gelişimi sağlarken, yaşlılarda ise kas ve kemik erimesini engeller.
  • Sünme çubuk peynirin daha uzun ömürlü olmasını sağlamak için tuzlu suyun içinde bekletilmesi dışında tuz oranı düşük bir peynirdir. Bu sayede kalp sorunu yaşayanlar da rahatlıkla tüketebilir.

Nasıl Muhafaza Edebiliriz?

Az tuzlu peynirlerin raf ömrü kısadır. Bundan dolayı bu peyniri kendi suyunda muhafaza edilmesi önem arz eder. Eğer peynirin suyu yoksa tuzlu bir su hazırlayıp peyniri içinde muhafaza edebilirsiniz. Ancak, bu durumda peynirin doğal lezzetini alabilmek için tüketmeden önce bol su ile yıkamanız oldukça önemlidir.

Hataydan.com’dan satın alacağınız sünme çubuk peynir tamamen doğal olup lezzetinden taviz vermeden doğal yöntemlerle tazeliğini en uzun süre muhafaza edecek şekilde hazırlanmıştır.

Etiketler: Sünme Çubuk Peynir, Hataydan Sünme Çubuk Peynir
Mart 25, 2022
Listeye dön