Dil Peyniri
Dil Peyniri
Dil Peyniri

Dil Peyniri

İndirim Oranı : %12 İndirim
Fiyat : ₺125,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺110,00(KDV Dahil)

Dil Peyniri

Hatay’dan dil peyniri lezzetli mi lezzetli bir peynir çeşidini en taze haliyle sofralarınıza getiriyor. Yapımında sütün  bolca harmanlandığı, eski zamanlardan beri sofralarımızın vazgeçilmezlerinden olan dil peynirinin merkezi, Erzurum ve Kars yöresine dayansa da artık yurdumuzun her yerinde rahatlıkla tedarik edilebilen bir peynir türü haline gelmiştir.

:

Damak Tadına Düşkün Olanların Vazgeçilmezi

Kahvaltı sofralarımızda görmeye alışık oluğumuz dil peyniri, az tuzlu peynirler arasında yer almaktadır. Hem lezzeti hem de sağlıklı olmasının yanı sıra küçükten büyüğe herkes tarafından sıklıkla tercih edilen bir peynir türüdür. Yoğun süt içeren peynirler arasında yer alır.

Dil peynirinin faydaları şunlardır:

  • Dil peyniri yüksek miktarda kalsiyum içerir. Bu sayede çocuklarda diş gelişiminde, yaşlılarda da kemik erimesine karşı oldukça etkilidir.
  • Peynirin yapımında yağ olarak sadece süt yağı kullanılır. Tuz oranı çok azdır. Bu sayede kalp damar sağlığına olumsuz etkisi bulunmaz.
  • İçerdiği yüksek protein sayesinde, spor ve diyet yapanların sıkça tercih ettiği bir peynir türüdür.
  • Lifli bir yapıya sahip olan dil peyniri, sindirim sistemi rahatsızlıklarına karşı etkilidir.

 Dil Peyniri Saklama Koşuları

Diğer bütün süt ürünleri gibi dil peyniri de buzdolabında muhafaza edilir. Alınan peynirin kısa sürede tüketilmesi tavsiye edilir. Tuz oranı az olduğundan dolayı bu peynirin raf ömrü kısadır. Eğer elinizde uzun süre yetecek kadar dil peyniri mevcutsa, 1-2 haftada tüketebileceğiniz kadar peyniri buzdolabınızın soğutucu bölmesinde, geri kalanını ise dondurucuda muhafaza etmeniz peynirin tazeliğini koruması bakımından oldukça önemlidir.