Hindistan Cevizi
Hindistan Cevizi
Hindistan Cevizi

Hindistan Cevizi

Fiyat : ₺13,00(KDV Dahil)

Hindistan Cevizi

Hindistan cevizi baharatı modern tariflerde tatlıların vazgeçilmez tatlıların vazgeçilmez tamamlayıcılarından biridir. Tadı, görünümü ve eşsiz kokusuyla bu lezzet sizin de tatlarınıza ekstra bir lezzet katacak.

Hindistan Cevizi Nedir?

Hindistan cevizi, pamilyagiller ailesinden olup tropik bölgede yetişir. 20 m’yi aşan boyuyla 100 yıla kadar yaşayabilmektedirler. Hindistan cevizinin özsuyu şarap üretiminde de kullanılır. İçi ceviz sıvısı olarak da bilinen yoğun sıvı ile doludur. Hindistan cevizi kolay sindirilir, kalori bakımından oldukça zengindir.

:

Doğadaki Şifa Küresi

Sert kabuklu yapısı olmasına rağmen suyu tatlıdır. Beyaz görünümlü iç kısmı bize süt rengini hatırlatır ve kimyasal olarak sütten elde edilen tereyağına benzer.

Hindistan cevizinin faydaları şu şekilde sayılabilir:

  • Kötü huylu kolesterolü düşürür, iyi huylu kolesterolü yükseltir. Kolesterolü dengeler.
  • Hindistan cevizi yağ oranı yüksek bir besindir. Hindistan cevizi yağı, yağ yakma özelliğine sahiptir. Bu yönü ile kilo vermeye yardımcı olur, zayıflatır, tok tutar ve diyetisyenler tarafından tavsiye edilir.
  • Hindistan cevizi yağı ağız ve diş sağlığında anti bakteriyel özelliği ile bakım işlevi görür.
  • Hindistan cevizinin içinde büyük miktarda laurik asit vardır. Vücudumuz bu yağı sindirdiğinde anti virüs ve anti bakteriyel açısından zengin yağ asitleri oluşturur. Kansere karşı bağışıklık artar.

Tost yaparken yağ yerine kullanılabilir.  Aynı şekilde kek yapımında bitkisel yağ yerine tercih edilebilir.

Hindistan cevizi yağı nasıl kullanılır:

Hindistan cevizi yağı formunu korumak isteyenlerin sıklıkla karşılaştığı üründür. Günde 20 dakika sakız gibi çiğnenmesi vücudun forma sokar. Saç uçlarınıza bakım yapıldığında saçlara parlaklık verir. Deodorant etki vardır. Koltuk altına uygulanabilir. Bütün bunlara ek olarak güneş yanığı, cilt kremi ve vücut kremi olarak kullanılmaktadır.