Izgara Zeytin
Izgara Zeytin
Izgara Zeytin

Izgara Zeytin

İndirim Oranı : %17 İndirim
Fiyat : ₺60,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺50,00(KDV Dahil)

Izgara Zeytin

Izgara zeytin, kendine has koku ve tadı ile hem ülkemizde hem de dünyada gurme lezzetler arasında yer almaktadır. Hatay’ın meşhur ızgara zeytini kahvaltı sofralarınızın vazgeçilmezi olacak.

Izgara Zeytin Nedir?

Tarihten günümüze gelen doğal zeytinin gerekli işlemlerden geçirilip ızgara edilmesi sonucu elde edilir. Zeytinin yeni bir pazara daha girmesini sağlayan bu garnitür ile ülkemizde yeni teknikler de gelişmektedir. Ülkemizin de pazarına dahil olduğu ızgara zeytin kullanımı her geçen gün hızla yayılmaktadır.

:

İçinizi Isıtan Lezzet

Kahvaltılarımızın vazgeçilmezi olan zeytin artık sofralarımızda farklı bir tat ile yerini alıyor. Farklı damak zevki sunan Izgara zeytin nasıl hazırlanır:

Mevsiminde toplanan yeşil zeytin kendine has fermantasyon işleminden geçirilerek kurutulmaya bırakılır. Bir diğer adı grill zeytin olan ızgara zeytinini kurutmadan önce çekirdeklerinden ayırmak daha güzel kurumasını sağlayacaktır. Kurutulan zeytin yüksek sıcaklıkta ısıya maruz bırakılırken, ızgara tellerinin üzerine basık olması, iz çıkan yerlerde enfes ızgara tadını bırakmasını sağlayacaktır.

Izgara zeytin nasıl tüketilmelidir:

Enfes tadı ile kahvaltınızda keyifle ızgara zeytin tüketebilirsiniz. Dünya mutfağında yemeklerde garnitür olarak yerini bulan, Anadolu’da meze diyebileceğimiz şekilde, yemeklerin yanında servis edilerek tüketilebilir.