Kabak Tatlısı
Kabak Tatlısı
Kabak Tatlısı

Kabak Tatlısı

Fiyat : ₺75,00(KDV Dahil)

Kabak Tatlısı

Hatay’ın dünyaca meşhur kabak tatlısı kendine has lezzeti ve görünümüyle fark yaratan bir lezzet. Hem kahvaltılarda kaymak ya da tereyağı eşliğinde hem de tatlıya ihtiyaç duyduğunuz her anda keyifle tüketebileceğiniz bu ürün rahatsız etmeyen hafif yapısı ve bünye dostu içeriğiyle ilk tercihiniz olacak.

İçi sert, dışı kıtır kıtır olan ve tamamen geleneksel yöntemlerle hazırlanan kabak tatlımızın tadını asla unutamayacaksınız.

:

Diğer Kabak Tatlılarından Çok Farklı

Saraylara layık bir lezzet olan kabak tatlısı hem yapım aşamasıyla hem de lezzetiyle bildiğiniz diğer kabak tatlılarından tamamıyla ayrılmaktadır.  Bu muhteşem tatlının yapımı hem meşakkatli hem de ustalık gerektiren bir süreçtir. Dolayısıyla sadece bölgemize has bir tat olarak anılmaktadır.

Hatay kabak tatlısı özenle seçilen beyaz kış kabağından yapılmaktadır. Dışı kireç kaymağında bekletilerek sertleştirilmiş içi ise ata yadigarı tariflere sadık kalınarak doğal bir şekilde kıtır bir kıvama getirilmiştir.

Bu sıra dışı lezzetle güne keyifli bir başlangıç yapabilir ya da yemeklerden sonra tatlı olarak ikram ederek misafirlerinizi şaşırtabilirsiniz.