Kuru Üzüm - Çekirdeksiz
Kuru Üzüm - Çekirdeksiz
Kuru Üzüm - Çekirdeksiz

Kuru Üzüm - Çekirdeksiz

İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺60,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺45,00(KDV Dahil)

Kuru Üzüm

Kuru üzüm yüksek besin değeri, güzel tadı ve faydalarıyla özellikle tatlılar ve atıştırmalıklarda sıklıkla kullanılan bir üründür. Hatay’da özel olarak ve hijyenik koşullarda hazırlanan kuru üzümleri Türkiye’nin neresinde olursanız olun mutfağınıza kadar ulaştırıyoruz.

:

Tatlıların Vazgeçilmezi Kuru Üzüm

Kuru üzüm kullanım alanı oldukça geniş bir üründür. Özellikle sütlü tatlılarda sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca hamur işlerinde de olmazsa olmaz ürünler arasında yer almaktadır. Kurabiye ya da keklerinizi lezzetlendirmek için kullanabileceğiniz bu ürüne ayrıca kahvaltılık karışımlarınızda da yer verebilirsiniz.

Kuru üzüm sadece tatlılarda değil yemeklerde de kullanılmaktadır. Kuru üzümlü ıspanak ve kavurma gibi özel tariflerde de bu lezzetli ürün önemli bir yer teşkil etmektedir. Ayrıca kuru üzüm hoşafı da çok tercih edilir.

Kuru Üzümün Faydaları

Bu ürün hem kalsiyum hem de potasyum açısından oldukça zengindir. Kuru üzümün faydaları şu şekilde sıralanabilir;

  • Enerji sağlar
  • Damar sağlığını korumakta yardımcıdır.
  • Kan basıncı düzenler.
  • Damar hastalıklarını önlemede etkilidir.
  • Tansiyon rahatsızlıklarını önlemede etkilidir.
  • Kötü kolesterolü düşürür.

Kuru üzüm tüketirken en çok dikkat etmeniz gereken nokta ise şeker oranının oldukça yüksek olmasıdır. Dolayısıyla diyabet hastaları bu ürünü tüketirken dikkatli olmalıdır. Her ne kadar çok faydalı bir ürün olsa dahi ciddi ve kronik rahatsızlıkları bulunanlarından doktor onayı ile kullanmaların daha doğru olacaktır.