Kurutulmuş Dolmalık Patlıcan
Kurutulmuş Dolmalık Patlıcan

Kurutulmuş Dolmalık Patlıcan

İndirim Oranı : %33 İndirim
Fiyat : ₺75,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺50,00(KDV Dahil)

Hatay’dan dolmalık patlıcan kurutma, yer aldığı her tarife ayrı bir uyum sağlayan patlıcanın en leziz halidir. Sadece kış aylarında değil her mevsim gönülleri fetheden kuru dolmanın da vazgeçilmezidir. Dolmalık patlıcan kurutma, hiçbir koruyucu ve renklendirici madde içermez, en doğal haliyle tariflerinizle buluşur. 

:

Dolmalık Patlıcan Kurutma Faydaları

Patlıcan ister taze ister kurutulmuş olsun her haliyle tam bir şifa kaynağıdır. Cilt sağlığından mide ve bağırsak sağlığına varana kadar insan sağlığı üzerinden sayısız faydası vardır.

  • Dolmalık patlıcan kurutma yüksek lif kaynağıdır. Bu sayede hem sindirim hem de boşaltım sistemine faydası vardır. Bağırsak hareketlerini düzenler ve sindirime yardımcı olur.
  • Taze haldeyken çok düşük karbonhidrat ve yağ içeren patlıcan, kurutulunca çok daha düşük kaloriye sahiptir. Bu nedenle diyet programlarının vazgeçilmezidir. Ayrıca yüksek lif içermesinden dolayı da tokluk hissi yaratır. Bu yüzden zayıflamaya yardımcı olur.
  • Neredeyse tüm kanser tiplerine karşı yüksek koruma sağlar. Beyaz kan hücresi üretimini artırır ve yüksek antioksidan özelliği vardır.
  • Dolmalık patlıcan kurutma içerisinde yüksek demir ve kalsiyum bulunur. Bu özelliği ile kemik sağlığını korumada oldukça etkilidir. Kireçlenme ve diğer kemik hastalıklarının önlenmesinde yardımcıdır.
  • Patlıcanın içerisinde bulunan yüksek demir anemi riskini azaltır ve anemi tedavisinde önemli bir destekleyicidir.
  • Kurutulmuş patlıcan beyne daha fazla oksijen gitmesine yardımcıdır. Böylelikle hafızayı güçlendirir ve beyin fonksiyonlarının daha sağlıklı işlemesine yardımcı olur.

Dolmalık Patlıcan Kurutma Nasıl Tüketilir?

Dolmalık patlıcan kurutma, kuru dolma tarifinin olmazsa olmazıdır. İster zeytin yağlı isterseniz etli tariflerde dolmalık patlıcan kurutmayı tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu tariflerde pirinç yerine bulgur da tercih edebilirsiniz.