Limon Tuzu
Limon Tuzu
Limon Tuzu

Limon Tuzu

Fiyat : ₺10,00(KDV Dahil)

Limon Tuzu

Limon tuzu gerek lezzetlendirme gerek ürünlerin taze kalmasını sağlama gerekse de temizlik ürünü olarak kullanılan bir üründür. Sağlığınız için kullandığınız limon tuzunun nerede ve hangi şartlarda üretildiği çok önemlidir.

Hataydan.com olarak sizlere en yüksek kalitede ve güvenilir limon tuzu sunmaktayız.

:

Nasıl Elde Edilir?

Limon tuzu, yiyeceklerin daha taze kalması amacıyla üretilmiştir. Renksiz ve kristal görünümlü asittir. Sanıldığının aksine limondan üretilmemiş, kimyasal yollarla elde edilmiştir.

Geçmişten Günümüze Limon Tuzu

Eskiden kurutulan limondan tuz elde edilirdi. Ancak, üretim maliyetini azaltmak için günümüzde genellikle şeker pancarından üretilmektedir. Yaygın olarak kullanılan limon tuzunun faydaları şunlardır:

  • Saç maskesi yapımında kullanılarak saçın daha sağlıklı olmasını sağlar.
  • Limon tuzu böbrek ve karaciğerin daha sıhhatli olmasına yardımcı olur.
  • Antioksidan olmasından dolayı vücuttan toksinleri uzaklaştırır. Ayrıca meyve ve sebzelerin saklanmasında kullanıldığında daha uzun süre dayanmalarını sağlar.
  • Limon tuzu vücudun daha dirençli olmasında önemi rol alır.
  • Tansiyonu dengeler
  • Ağız ve diş sağlığında etkilidir.
  • Günümüzde limon tuzu kireç çözücü olarak temizlik sektörüne girmiştir.

Anti bakteriyel olmasından dolayı ishale karşı etkilidir. Alerjik reaksiyonları tetikleyebileceğinden dolayı doktor tavsiyesi dışında uygulanmaması önerilir. Tedavi olarak kullanılmak isteniyorsa 2 tane limon tuzu parçacığını çaya katın sıcak su ile karıştırın. Günde 2 kez uygulayın.

Limon tuzu Zararlı mıdır?

Asidik olduğundan dolayı aşırı tüketimi mideyi rahatsız edip, alerjik reaksiyonları tetikleyebilir. Tatlandırıcı düzeyinde kullanılmasında herhangi bir sorun yoktur. Kimyasal olarak elde edilir. Ancak aşırı ya da direk tüketilmesi dışında zararlı değildir. Sade tüketildiğinde solunum ve sindirim yolunda tahribata sebep olabilir. Direkt kullanımdan kaçınılmalıdır.

Kullanım Alanları

Tüketim ürünlerinde koruyucu madde veya tatlandırıcı olarak limon tuzuna rastlanmaktadır. Günlük hayatımızda ev yemeklerinde ve salatalarında lezzet verdiğinden dolayı tercih sebebidir.

Etiketler
Limon Tuzu, Limon Tuzu,