Lor Peyniri
Lor Peyniri
Lor Peyniri

Lor Peyniri

Fiyat : ₺40,00(KDV Dahil)

Lor Peyniri

Lor peyniri İnek sütünden üretilen peynirin altında kalan suyun ısıtılarak pıhtılaşması sonucu elde edilir. Protein bakımından zengin olan lor peyniri, diğer peynirler gibi kalıp halinde değil lapa halinde bulunur. Protein ve karbonhidrat bakımından zengin olan lor peyniri, kas ve kemik yapısını güçlendirmek isteyenler tarafından tercih edilmektedir.

Hem kahvaltılarda kullanımı hem de börek, çörek gibi unlu mamullerde kullanımı oldukça yaygındır.

:

Peynirdeki Cevher

Protein ve kalsiyum bakımından yumurtadan daha zengin olduğu bilinmektedir. Peynirin altın değerindeki suyundan üretilen lor peyniri oluşturduğu tokluk hissiyle ve günün her öğününde tüketilebilir olmasıyla, diyetisyenler tarafından tavsiye edilmektedir. Düşük kalorisiyle de bilinen lor peynirinin faydalarını sıralamak istersek;

  • Güçlü antioksidandır, yani kansere karşı koruyucudur.
  • Zengin ve besleyicidir.
  • Midenin sindirimine yardımcı olur.
  • Lor peyniri, içerdiği %13,6 g protein tokluk hissi uyandırır, formunuzu korur.
  • Kas ve kemik gelişiminde etkilidir.
  • Vitamin ve mineral bakımından zengindir. Bağışıklığı destekler, emziren annelere tavsiye edilir.
  • Lor peyniri Barındırdığı potasyum sıvı dengesini sağlar böbreği destekler.
  • Karbonhidrat bakımından zengindir, sporcuların düzenli olarak tüketmesi gerekir.

Nasıl Saklanmalıdır?

Koruyucu madde içermediğinden dolayı erken bozulabilen bir besin. Hava almayan saklama kabında muhafaza edilmesi tavsiye edilir. Tüketimi sırasında buzdolabı poşetine konularak tüketileceği kadar alınmak suretiyle 1 haftada tüketilmesi tavsiye edilir. Daha uzun sürecek saklama işlemleri için dondurucu kısmı tercih edilmelidir. Hava ile olabildiğince az temas etmelidir.

Nasıl Tüketilmelidir?

Yavaş sindirimi ve uyandırdığı tokluk hissiyle diyetisyenler tarafından her öğün tüketilebileceği söylenir. Protein ve karbonhidrat bakımından zengin olması sporcular için vazgeçilmez düzenli besin gıdası olmasını sağlar.

Etiketler
lor peyniri, Lor Peyniri,