Misket Peyniri
Misket Peyniri
Misket Peyniri

Misket Peyniri

Fiyat : ₺75,00(KDV Dahil)

Misket Peyniri

Lezzetiyle ön plana çıkan peynirlerden olan misket peyniri, mayalanan sütün peynir haline gelmeden önce suyu süzülerek top top parçalar haline getirilmesiyle elde edilen bir peynir türüdür. Hatay yöresine ait olan peynir türlerindendir. Yöremize özgü olan bu peynir türüne Türkiye’nin neresinde olursanız olun sizler de Hataydan.com aracılığıyla güvenle erişebilirsiniz.

:

Peynir Sevenlerin Bir Numaralı Tercihi

Diğer peynir türleri kadar geçmişi olmamasına karşın lezzeti ve görünümü sayesinde misket peynirinin üretimi sürekli artmaktadır. Sadece kahvaltılarda değil bazı yemek ve salata türlerinde de kullanılmaya başlanan bu peynir, besin değerleri bakımından oldukça yüksektir.

Misket peyniri faydalarını sıralayacak olursak:

  • Misket peyniri az tuzlu-tuzsuz peynir grubunda olması sayesinde kalp ve damar sağılığı rahatsızlığına sahip olanların da rahatlıkla tüketebileceği peynir türüdür.
  • Kalsiyum oranı yüksek bir peynir olduğundan dolayı kemiği besler. Çocuklarda kemik gelişiminde, yaşlılarda ise kemik erimesine karşı etkilidir.
  • Misket peyniri, içerdiği zengin protein sayesinde diyeti ve spor yapanların sıklıkla tercih ettiği peynir çeşitlerindendir.
  • İçerdiği lifli yapıyı sayesinde hazımsızlığa iyi gelerek sindirim sistemini destekler.

Nasıl Tüketmeli?

Misket peyniri yumuşak yapısı ve az tuzlu olmasından dolayı çok lezzetlidir. Ancak bu peynirin taze tüketilmesi için bazı püf noktaları bulunmaktadır. Öncelikle almış olduğunuz peynirin suyunu dökmemeniz, kabından tamamen boşaltmamanız gerekir. Suyun içinde kalan peynir tazeliğini daha uzun süre korur. Misket peynirinin ömrünün kısa olmasından dolayı en fazla iki haftada tüketilecek kadar peynirin alınması tavsiye edilir.