Örgü Peynir
Örgü Peynir
Örgü Peynir

Örgü Peynir

Fiyat : ₺75,00(KDV Dahil)

Örgü Peyniri

Örgü peyniri, kahvaltılarda peynirden hoşlanmayanların bile “hayır” diyemeyeceği en lezzetli peynir türleri arasında yer alır.  Üretimi bakımından kaşar peynirine, besin değerleri açısındansa beyaz peynire benzeyen örgü peyniri sadece kahvaltılarda değil; yemeklerde, salatalarda da kullanılan bir peynir türüdür. Üretimi oldukça zahmetli olan bu peynir, tuzlu suda kaynatılarak yapılır ve son aşamasında da örülür.

:

Peynir Tadını Yoğun Hissetmek İsteyenlerin Tercihi

Örgü peyniri benzersiz tadından ve en çok tercih edilen peynir türleri arasında olmasından dolayı kolaylıkla tedarik edilebilen peynir türleri arasındadır. Peynirde tuz aromasını sevenlerin vazgeçilmezi arasında bulunan örgü peynirinin faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Kalsiyum bakımından zengin olan örgü peyniri, kemik ve diş gelişiminde önemli rol oynar.
  • Örgü peyniri bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücudun hastalığa karşı korunmasında yardımcı olur.
  • Mide dostudur. Mide asidinin dengelenmesine katkı sağlar. Düzenli tüketilmesi halinde İshal ve kabızlığa iyi gelir.
  • Kronik astım ve bronşit tedavisinde kullanılan besinler arasınadır.
  • İyi bir fosfor kaynağı olması sayesinde özellikle kemik ağrılarının geçmesine yardımcı olur.
  • Yüksek miktarda B12 vitamini içerir. Bu da merkezi sinir sistemini güçlendirir.

Örgü Peyniri Nasıl Tüketilmeli?

Tuzlu bir tada sahip olan örgü peyniri az tuzlu ya da tuzsuz peynirlere göre daha uzun raf ömrüne sahiptir. İhtiyaç duyduğunuz miktarı dolapta, kalanını buzlukta saklayabilirsiniz. Örgü peynirini bir süre normal suyun içerisinde bekletmeniz, bu peyniri daha az tuzlu şekilde tüketmenizi sağlayacaktır. Hamur işlerinde de sıklıkla kullanılan örgü peyniri başta şarap olmak üzere bazı alkollü içeceklerin yanında da meze olarak tüketilebilir.