Püren Balı
Püren Balı

Püren Balı

İndirim Oranı : %12 İndirim
Fiyat : ₺250,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺220,00(KDV Dahil)

Püren balı kendine özgü koyu kıvamı ve aroması ile son derece kıymetli bir bal çeşididir. Genellikle Akdeniz ikliminin hâkim olduğu bölgelerde yetişen Püren bitkisi hoş bir kokuya sahiptir.

Sonbahar aylarında açan çiçekleri arıların zengin polenleriyle arıların oldukça dikkatini çekmektedir. Dolayısıyla ortaya oldukça seçkin bir bal çeşidi olan hoş kokulu ve kıvamlı püren balı çıkmaktadır.

:

Neden Püren Balı?

Bal sağlığa olan faydalarıyla yüzyıllardır en değerli besinler arasında gösterilir. Kaliteli ve katkısız doğal bal yüksek besin değerlerine sahiptir. Eşsiz özellikleriyle doğal bir enerji ve vitamin deposu olarak kabul edilir.

Püren balı ise oldukça nadir bir bal çeşididir ve bu sebeple son derece kıymetlidir. Avrupa başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinden de bu bala rağbet olması kıymetini daha da arttırmaktadır.

Doğal Balın Faydaları

Bal binlerce yıldır en kuvvetli besinler arasında kabul edilir. Günümüzde gerek kahvaltılarda gerekse ara öğünlerde sıklıkla tüketilen bir üründür. Ayrıca tatlılarda da doğal bir tatlandırıcı görevini üstlenmektedir.

Balın bu kadar kıymetli kabul edilmesi tesadüf değildir. Zengin bir içeriği bulunan doğal bal birçok açıdan sağlık için faydalıdır. Bu özelliği nedeniyle de yüzyıllardan bu yana şifa kaynağı olarak kabul edilmiştir.

Balın faydaları şu şekilde sıralanabilir;

  • B vitamini açısından zengin bir besindir.
  • Cilde faydalı olduğu bilinmektedir.
  • Prebiyotik bir üründür, dolayısıyla bağışıklık sistemine destek sağlar.
  • Doğal bir enerji kaynağıdır.
  • Boğaz sorunlarına karşı etkili olduğu bilinmektedir.
  • Kilo kontrolünde sıklıkla kullanılan bir üründür.

Balın faydalarından tam olarak yararlanabilmek adına hangi balı tükettiğiniz de büyük önem taşır.

Püren Balı artık sadece birkaç tıkla kapınızda. Hataydan.com olarak sizlere balı en doğal ve katkısız haliyle sunmanın gururunu yaşıyoruz. 

Etiketler
püren balı,