Üzüm Pekmezi
Üzüm Pekmezi
Üzüm Pekmezi

Üzüm Pekmezi

Fiyat : ₺50,00(KDV Dahil)

Üzüm Pekmezi

Üzüm pekmezi, doğal ve sağlık bir enerji ve besin kaynağıdır. Yüksek kaliteli, özenle seçilmiş üzümlerden elde edilmektedir.

Ülkemizde en çok tüketilen pekmez çeşidi üzüm pekmezidir. Geçmişten günümüze gelen, çoğu hastalığın dermanı olarak da bilinen üzüm pekmezi sağlığa faydaları çok fazladır. Üzüm pekmezi, tatlı ve ekşi olarak yapılabilmektedir. Tatlı olmasını isterseniz karbonat veya kireç atılabilir. Organik tedavide de üzüm pekmezi sıkça tercih edilmektedir.

:

Doğal Şifa Kaynağı

Üzüm pekmezi enerji, vitamin ve mineral açısından zengindir. Zengin besin değeri vücudumuzdaki etki çeşitliliğinin de göstergesidir.

Üzüm pekmezinin faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Üzüm pekmezi, barındırdığı magnezyum sayesinde damardaki kalsiyumu dengeler.
  • Soğuk algınlığı, solunum yolu hastalıkları ve gribal enfeksiyona karşı birebir etkilidir. Vücut direncini ciddi oranda artırır ve kış aylarında soğuğun ilacı olarak üzüm pekmezi tavsiye edilir.
  • Üzüm pekmezi yapısındaki potasyum ile kas ve kemik sisteminin düzgün şekilde çalışmasını sağlar.
  • Üzüm pekmezinin yapısındaki demir, kalp ve damar hastalıklarına karşı direnç kazandırır. Kan akışını düzenler, kan yapıcı özelliğiyle değerli bir besindir.
  • Regl sancılarını hafifletir.
  • Antioksidan özelliğiyle de bilinen üzüm pekmezi vücuttan toksinleri uzaklaştırır.

Üzüm Pekmezi Nasıl Tüketilmelidir:

Uzmanlar tarafından düzenli olarak tüketilmesi tavsiye edilen üzüm pekmezi, Kışın çetin olduğu memleketlerde önemli besin kaynaklarındandır. Soğuk kış dönemlerinde rafımızda değil soframızda olmalıdır. Süt ve süt mamulleriyle tüketimi besin emilimini azaltacaktır. En güzel şekilde fayda görebilmek için sade şekilde sabah tüketilmesi tavsiye edilir.