Yeşil Kırık Zeytin
Yeşil Kırık Zeytin
Yeşil Kırık Zeytin

Yeşil Kırık Zeytin

İndirim Oranı : %17 İndirim
Fiyat : ₺60,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺50,00(KDV Dahil)

Yeşil kırık zeytin (kırma zeytin olarak da bilinmektedir) kahvaltı sofralarının baş tacı lezzetlerden biridir. Eşsiz lezzetinin yanı sıra sağlık açısından da oldukça faydalı olduğu bilinmektedir.  Hatay’da tamamen doğal ortamlarda yetişen ve katkı maddesi kullanılmadan hazırlanan zeytinlerimiz sizin de sofranızın vazgeçilmez bir lezzeti olacak.

:

Geleneksel Yeşil Kırık Zeytin Lezzeti

Hatay’dan yeşil kırık zeytin makine kullanılmadan taş ve tahta tokmaklar ile kırılmıştır. Atalarımızın yüzyıllardır uyguladığı tekniklerle doğal bir şekilde sofralarınıza hazır bir hale getirilmiştir. Üretim aşamasında ve hazırlık aşamasında doğallıktan taviz vermediğimiz zeytinlerimizi salamura ederken de katkı maddesi kullanmamıştır. Salamura işlemi sadece su ve kaya tuzu kullanarak gerçekleştirilmiştir.

Her Zeytin Tanesinde Aynı Lezzet

Türkiye’nin en çok sevilen kahvaltılık ürünlerinden biri olan yeşil kırık zeytin alırken ürünün kalitesi büyük önem taşır. Hataydan.com üzerinden alacağınız zeytinlerin her bir tanesi en üst kalitededir. Her tanede yüksek kaliteyi yakalayabilmek adına üretimlerimiz tamamen elle yapılmaktadır.

Her biri 50 yaşın üzerinde olan zeytin ağaçlarından tamamen elle toplanan ürünler yine hiçbir fabrikasyon işleme girmeden en doğal haliyle sofranıza kadar ulaşmaktadır. Hasadın ardından zeytinler tek tek elle kırılır, böylece arada düşük kalitede zeytin kalmasına fırsat verilmez. Zeytinlere salamura işlemi yapılırken de sadece kaya tuzu ve su kullanılır. Bu sayede zeytin en sağlıklı ve en lezzetli haliyle sizlere sunulur.

Hatay’dan Tüm Türkiye’ye

Hatay’ın yeşil zeytini küçük çekirdeği ve büyük meyve boyutları ve yumuşak yapısıyla diğer bölgelerde yetişen zeytinlerden ayrılır. Doğal ve faydalı yağ oranının yüksek olması ürünün lezzetine lezzet katmaktadır. İlk kez deneyecekler için vazgeçilmez bir lezzet olacak olan yeşil kırık zeytin, bu lezzete aşina olanlar için de çocukluk sofralarında lezzeti onlara yeniden yaşatacak.

Gerçek Hatay yeşil zeytini kahvaltı sofralarınızda baş köşeyi süsleyecek. Bu eşsiz tada ulaşmak için artık Hatay’a kadar gelmenize gerek yok. Tek bir tık ile 3 ya da 12 kglık paketlerimizden birinin kapınıza teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. Diğer zeytin çeşitlerimize bakmak ve sizin için en uygun ürünü seçmek için “Hatay Zeytinleri” kategorimizi incelemeyi unutmayın.